Поле "{field}" пустое или имеет неверный формат.
На сколько месяцев подписка?
Код проверки неверен

автор: Наталія Чепіга,
експерт-аналітик з питань оподаткування та бухобліку компанії «Дінай»

 

На думку нормотворців, прийнятий на основі проекту № 4309а Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» мав на меті удосконалити окремі положення ПКУ. Натомість платники податку отримали чергову порцію запитань без відповідей та повне нерозуміння того, що відбувається.

 

ПДВ


Так, з 1 січня 2015 року почне діяти електронне адміністрування ПДВ, що, зі слів Голови ДФС Ігоря Білоуса, стане системним рішенням для ліквідації «податкових ям» і махінацій із цим податком та дозволить здійснювати бюджетне відшкодування податку експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз.


З наступного року для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в окремому банку, який буде створений та підконтрольний НБУ. Усі податкові накладні (незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній) реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді, а для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтвердженого зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та сплатою ПДВ під час імпорту товарів. Все це унеможливить відшкодування суми, більшої за ту, яку накопичено на згаданому рахунку.


Порядок електронного адміністрування ПДВ буде встановлено Кабінетом Міністрів України.


Не виключено, що запровадження електронного адміністрування ПДВ змусить багатьох платників податку оптимізувати свої бізнес-процеси та врешті-решт змінити систему оподаткування на спрощену. Окрім того, виникне необхідність ведення окремого реєстру виданих та отриманих документів (транспортних квитків, касових чеків тощо), що є підставою для нарахування податкового кредиту. Копії записів у таких реєстрах подаватимуться у складі податкової звітності з ПДВ в електронному вигляді.


З 1 січня 2015 року встановлять мінімальний рівень бази обкладення ПДВ:

для товарів/послуг — ціна придбання таких товарів/послуг;

для необоротних активів — балансова (залишкова) вартість за даними бухобліку.

У разі відсутності обліку необоротних активів — з огляду на звичайну ціну.


Зазначені норми не стосуються товарів/послуг, ціни на які підлягають держрегулюванню, а також газу, що поставляється для потреб населення.

 

Військовий збір


Сплату нового збору започатковано з 3 серпня 2014 р. Передбачається, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється в порядку, встановленому ст. 168 ПКУ за ставкою 1,5%.

......

 

Статью в полном объеме читайте в №4/2014 г. журнала «Медична практика: організаційні та правові аспекти»

Добавить комментарий

Facebook
Пользователи

Комментарии | 0

Подписка на новости
Подпишись на рассылку новости по e-mail
Интервью
Олег Ковригин
«Британский офтальмологический центр»: международный опыт для украинских пациентов