Поле "{field}" пустое или имеет неверный формат.
На сколько месяцев подписка?
Код проверки неверен

У зв’язку з ситуацією, що склалася на сході України, одним з питань, що особливо турбує бізнес, є отримання у Торгово-промисловій палаті документів, що засвідчують настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

 

Нагадаємо, що наявність таких обставин може бути підставою, зокрема, для звільнення від відповідальності за невиконання умов договору, а також для відстрочки виконання податкових зобов’язань.

 

З 25 липня 2014 р. на території України запрацював Регламент засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) в системі ТПП України.

 

Згідно з Регламентом, такі обставини засвідчуються за заявою зацікавленої особи, по кожному окремому договору, контакту, угоді тощо, а також по податкових та інших зобов’язаннях/обов’язках. При цьому тягар доказування настання зазначених обставин несе саме заявник/зацікавлена особа.

 

Компетенція ТПП України і регіональних палат розмежовується так:

 

— ТПП України здійснює засвідчення обставин відповідно до умов зовнішньоторговельних угод та міжнародних договорів України, норм законодавства, відомчих нормативних актів, а також умов договорів, контрактів, типових договорів, угод тощо між резидентами, в яких безпосередньо передбачено віднесення такої функції до компетенції ТПП України;

— регіональні палати засвідчують обставини відповідно до умов договорів, контрактів, типових договорів, угод тощо між резидентами, норм законодавства, відомчих нормативних актів, органів місцевого самоврядування, в яких безпосередньо передбачено віднесення такої функції до компетенції регіональних палат.

 

Однак у випадку настання тимчасової перешкоди для регіональної ТПП щодо виконання своєї функції (зокрема, відсутність фахівця, окупація території тощо), цю функцію виконує ТПП України або, за її дорученням, інша регіональна палата, найближча за розташуванням або за спеціалізацією.

......

 

Статью в полном объеме читайте в №4/2014 г. журнала «Медична практика: організаційні та правові аспекти»

Добавить комментарий

Facebook
Пользователи

Комментарии | 0

Подписка на новости
Подпишись на рассылку новости по e-mail
Интервью
Олег Ковригин
«Британский офтальмологический центр»: международный опыт для украинских пациентов