Поле "{field}" пустое или имеет неверный формат.
На сколько месяцев подписка?
Код проверки неверен
Чи має електронний акт виконаних робіт (наданих послуг) таку ж юридичну силу, як паперовий?
Просмотров
3486

Хочемо скористатись однією з можливостей програми «M.E.Doc» — Електронний документообіг, за допомогою якої ми матимемо змогу обмінюватися первинними документами з нашими контрагентами в електронному вигляді. Але нас цікавить, чи буде Акт виконаних робіт (наданих послуг), створений в системі електронного документообігу, мати таку ж юридичну силу, як Акт, складений в паперовому вигляді?

 

На запитання читача відповідає експерт-аналітик з питань оподаткування та бухобліку компанії «Дінай» Ольга Шара

 

З цим запитанням ми звернулися до Міндоходів та отримали ось таку відповідь*.

Відповідно до пунктів 135.2 та 138.2 ПКУ доходи/витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують отримання платником податку доходів/здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом II ПКУ.

 

В той же час, згідно з п. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 p. № 996-XIV (далі — Закон № 996) первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов’язкові реквізити:

 

  • назву документа (форми); дату і місце складання;
  • назву підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

 

Пунктом 2.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затвердженого наказом Мінфіну від 24 травня 1995 р. № 88) встановлено, що первинні документи, створені в електронному вигляді, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

 

Електронний документ — документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа (ст. 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22 травня 2003 р. № 851-IV (далі — Закон № 851)).

 

Юридична сила електронного документа не може бути заперечена виключно через те, що він має електронну форму, але встановлено вичерпний перелік випадків, коли електронний документ не може бути застосований як оригінал (ст. 8 Закону № 851).

 

Згідно зі ст. 7 Закону № 851 оригіналом електронного документа вважається електрон- ний примірник документа з обов’язковими реквізитами, зокрема з електронним цифровим підписом автора. У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважається оригіналом електронного документа.

......

 

Статью в полном объеме читайте в №5-6/2013 г. журнала «Медична практика: організаційні та правові аспекти»

Добавить комментарий

Facebook
Пользователи

Комментарии | 10

Подписка на новости
Подпишись на рассылку новости по e-mail
Интервью
Олег Ковригин
«Британский офтальмологический центр»: международный опыт для украинских пациентов