Поле "{field}" пустое или имеет неверный формат.
На сколько месяцев подписка?
Код проверки неверен

«Лідери медичного менеджменту — від теорії до практики»


Про специфіку менеджменту в медицині та нові вимоги до менеджерів від медицини ми розмовляли з Наталією Данкович, доктором мед. наук, директором клініки репродуктивної медицини «Неомед», співробітником кафедри акушерства, гінекологіїї та медицини плода НМАПО ім. П.Л. Шупика.


Данкович Наталія Олександрівна, лікар акушер-гінеколог із багаторічним досвідом практичної і наукової роботи, доктор медичних наук. Фундатор та керівник клініки «Неомед» з 2008 року. Наталія увійшла до реєстру найкращих лікарів України 2009 року (проект «ТОП 100 в медицині»), разом із клінікою брала участь у заході МАРТІС «Золота фортуна» і була нагороджена медаллю «Народна шана — за благодійну діяльність».

 

У невеликому інтерв’ю редакції журналу, наведеному нижче, Наталія Данкович відповідає на запитання, пов’язані з фаховою діяльністю.

 

 

Пані Наталіє, Україна переживає зараз не найкращі часи, в тому числі страждає і система охорони здоров’я. Які моменти найбільш проблемні в менеджменті медичних закладів України?

  
В Україні недостатньо фахівців, які б володіли спеціальними знаннями щодо менеджменту закладів охорони здоров’я і застосовували їх на практиці, та, водночас, були б досвідченими медиками. З кожним роком потреба в таких спеціалістах зростає. Зокрема й тому, що дедалі більше створюється приватних медичних закладів. Потрібні обізнані зі специфікою медицини керівники — не тільки теоретики й посадовці, а й практики, тобто менеджери з певними знаннями й навичками, здатні аналізувати, синтезувати, робити діяльність закладу продуктивнішою, ефективнішою, вибирати найрентабельніші проекти для реалізації тощо.

Ви пройшли великий шлях — від лікаря-практика, провідного спеціаліста Київської області з дитячої гінекології, до керівника власного бізнесу, паралельно займались науковою роботою, медичними проектами, вивчали та впроваджували нові діагностичні та лікувальні методики в роботу. Як Вам вдалось досягти успіху?

Я — людина пошуку, яка намагається дивитись не лише на сьогодення, а й у майбутнє. А майбутнє я звикла бачити прогресивним не лише для себе, а й для своїх пацієнтів, працівників нашої клініки і Країни в цілому. Постійне самовдосконалення допомогло мені стати тим, ким я є. Сподіваюсь на цьому не зупинюсь.

А що, на Вашу думку, допомагає в просуванні кар’єрними сходами? Поділіться досвідом.

Є таке поняття, як дизайнерське мислення (design thinking) — це використання методологій, вироблених дизайнерами для того, щоб створити нові альтернативи, нові ідеї, яких не існувало раніше. Сьогодні ця концепція може застосовуватися як в медицині, так і в інших сферах. Вона базується на знаннях про поведінку споживачів у реальному житті. І саме в цьому полягає головна ідея дизайнерського мислення: знати, як люди поводяться; знати, як вони думають і що впливає на їх рішення — і використовувати це для вдосконалення своєї роботи. Я намагаюсь впроваджувати цю концепцію і в медицині, оскільки вона є найпоширенішою сферою послуг.

Ви навчаєтесь за програмою МВА у МІМ-Київ. Що це дає Вам як менеджеру системи охорони здоров’я?

Завдяки МІМу я опанувала набір дисциплін, потрібних у будь-якому бізнесі, зокрема медичному, — від фінансового екаунтингу до управління персоналом. З одного боку, я побачила бізнес цілісно, як єдиний організм, з іншого — змогла більш детально вивчити його окремі аспекти й напрямки. З кожної дисципліни я беру те, що використовую в повсякденній роботі, чи те, що розширює мій світогляд і розуміння бізнесу. Розвиток моєї кар’єри підштовхнув мене до навчання у МІМ-Київ, оскільки перебування на керівній посаді потребує сучасних управлінських знань.

Як Ви вважаєте, в чому полягає фінансова проблема української системи охорони здоров’я?

В Україні зараз ця проблема не лише в сфері охорони здоров’я. У медицині, на мою думку, це викликано не тільки дефіцитом коштів, а й неефективним їх використанням. На щастя у приватних медичних закладах більше механізмів запобігання недоцільному й неефективному використанню фінансових потоків.

У сприятливі часи більшість компаній називають людей своїм найціннішим ресурсом, а в погані — намагаються позбутися їх. Держава не «бавить» своїх службовців і проблема працевлаштування лікарів залишається актуальною. Що це, парадокс чи лицемірство?

В основі проблеми працевлаштування лежить той факт, що створився деякий парадокс: з одного боку — нестача кваліфікованих кадрів, а з іншого — неможливість працевлаштування. Вважаю, що слід підвищити статус медичних працівників у суспільстві, більше розповідати у ЗМІ про їх успіхи, досягнення. Це стимулює до самовдосконалення, професійного зростання і бажання залишатися в медицині. Також бачу майбутнє в забезпеченні робочими місцями з розширенням мережі приватних медичних закладів охорони здоров’я.

Якою буде система охорони здоров’я України завтра?

Вся стратегія медицини повинна бути спрямована на підтримку здоров’я населення, а не на боротьбу з хворобами. Майбутнє, на мою думку, за профілакитичною медициною.

Ви дивитесь у майбутнє медицини з оптимізмом?

Я завжди дивлюсь у майбутнє з оптимізмом.

У своїй роботі Ви консерватор чи залюбки впроваджуєте інновації?

Я вважаю себе новатором. Культура компанії має бути схильною до експериментів. Повинен бути ентузіазм для втілення нових ідей, і, звичайно ж, мотивація.

 

Як, на Вашу думку, бізнес-освіта трансформується в наступні кілька років? 


На мою думку, за кілька років бізнесосвіта набагато більше використовуватиме знання, які менеджери отримують у своїх компаніях і галузях. Будуть більш активно впроваджені сучасні технології, інтерактивні методи навчання. Таким чином, освіта менше базуватиметься на експертних академічних знаннях. Прогресивна бізнес-освіта, на зразок програми МІМ-Київ, виховує менеджерів нового покоління, що врешті прискорить розвиток української медицини як державної, так і недержавної.

Безперечно Ви — лідер. Якою є роль лідера в організації? 

Лідер повинен запроваджувати в організації чіткі моральні стандарти і дуже добре усвідомлювати, що насправді є важливим. Світ бізнесу, у тому числі медичного, як і будь-яка інша сфера публічного життя, містить непросту складову, де конфліктують окремі інтереси. Тому не завжди легко зрозуміти, що є дійсно правильним, а що ні. З цієї причини найкращі компанії навіть намагаються бути відкритими для критикування, а управлінці вишої ланки втягують себе у безжалісні дебати зі своїми критиками. Це допомагає їм краще зрозуміти свої вади і знайти конструктивний спосіб вирішення проблеми до того, як будуть допущені серйозні помилки, а також показати себе із вигідного боку.

Що є важливішим для менеджера: отриманий досвід роботи чи, наприклад, ступінь MBA? Як і коли найкраще поєднувати ці дві речі? 

Досвід роботи і ступінь мають «рухатися» поруч. Не може бути корисної програми MBA без управлінського досвіду, а досвід без певної теоретичної підготовки — це те саме, що багато разів наступати на одні й ті самі граблі. На мою думку, найкращий вихід — спеціально розроблені програми бізнес-освіти, які дозволяють систематизувати отриманий досвід і навчитись занурюватись углиб будьякої проблеми. Саме тому я намагаюсь брати участь у різноманітних круглих столах, семінарах, конгресах з питань менеджменту і практичної медицини, ділитись отриманим досвідом з колегами-менеджерами.

Кілька слів про Вашу медичну практику. Ви допомагаєте стати батьками людям навіть із таким діагнозом як безпліддя.


Безпліддя — не вирок. На щастя є новітні технології, які дозволяють позбутися цієї проблеми. Теоретично й практично не існує сім’ї, яка не може мати дитини.

У Вашому бізнесі багато конкурентів?

Як і скрізь. Першій дитині, яка народилася в Україні завдяки репродуктивним технологіям, виповнилося 19 років, тому ви розумієте, що цей напрямок медицини розвивається. В Україні успішно працюють 28 репродуктивних центрів. Це здорова конкуренція, яка стимулює до постійного вдосконалення.

Чи вплинула фінансова криза на Ваш бізнес?

Звісно, під час економічної кризи компанії часто змінюють свої пріоритети, напрямки та стратегії роботи. Зазвичай вони починають мислити більш «короткостроковими категоріями». На щастя, принципи дизайнерського мислення можуть бути застосовані як у довгостроковому, так і в короткостроковому розрізі. Ми з командою намагаємось зберігати чітку і далекоглядну лінію роботи, створюєму гнучку систему знижок, впроваджуємо програми лояльності до пацієнтів.

Ви не тільки успішна людина, а й красива жінка, дружина, мати. Як у Вас на все вистачає часу?

Звичайно, більшість часу я проводжу на роботі. Проте моя родина це найцінніше надбання мого життя і, звичайно, найбільший успіх. Певним чином ми намагаємось знаходити достатньо часу і для спілкування в родині, і для сімейних традицій. 

Добавить комментарий

Facebook
Пользователи

Комментарии | 0

Подписка на новости
Подпишись на рассылку новости по e-mail
Интервью
Олег Ковригин
«Британский офтальмологический центр»: международный опыт для украинских пациентов